Szkolenia zamknięte i wyjazdy team building – Alina Wrocławska

Tu znajdziesz szkolenia dla firm i wyjazdy integracyjne – wyjazdowe

W jakiej sytuacji przychodzi pora na przekwalifikowanie się.

Na pracy większość osób spędza sporą część swojego życia, w wielu przypadkach może to nawet być do kilkunastu na dzień. Z takich też powodów to, jak będziemy się w pracy czuli odbija się w znacznym stopniu na innych rzeczach, odpoczynku czy relacjach z rodziną oraz przyjaciółmi. Zbyt duże napięcie i stres wpływają bardzo negatywnie także na zdrowie danej osoby.
Jeśli trudno już zapanować nad wszystkim, to być może najwyższa pora pomyśleć o jakiś zmianach, niekiedy wręcz trzeba je zaryzykować. Przede wszystkim trzeba mieć pewność, czy problemy sprawia szef, u jakiego ma się zatrudnienie, czy też co się w pracy robi. W pierwszej sytuacji można powiedzieć o toksycznym pracodawcy, i to właśnie u niego nie będą odpowiadały warunki zatrudnienia, wykonywane obowiązki czy wynagrodzenie.
Jeżeli natomiast dana osoba bez względu na warunki, w jakich przychodzi mu pracować nie daje rady cieszyć z wykonywanej pracy, to wtedy ma się do czynienia z toksycznym zawodem. W takiej sytuacji przestaje się dostrzegać jakiekolwiek pozytywy, brakuje chęci do rozwoju i planowania swojej zawodowej przyszłości.
W pierwszej sytuacji bardzo często wystarczy zmienić pracodawcę, żeby sytuacja się unormowała. Drugi przypadek będzie się najczęściej wiązał ze zdobyciem nowego zawodu, co bynajmniej nie oznacza, że trzeba będzie wszystko zacząć od nowa, a umiejętności, które się zdobyło idą w odstawkę. Bardzo często właśnie wcześniej zdobyte doświadczenia bardzo się przydają w wykonywaniu nowego zawodu.
Obawę części pracowników będzie zapewne budził czas, jaki może być potrzebny do kompleksowego zmienienia swojego zawodu. Tutaj nie ma ściśle określonych reguł, dużo będzie bowiem zależało od tego, jakie się ma plany na przyszłość. w bardziej specjalistycznych zawodach może być nawet niezbędne parę lat do osiągnięcia biegłości, ale w licznych przypadkach wystarczy parę miesięcy.
Istotnym aspektem jest także to, kto może służyć pomocą w ustaleniu swojej przyszłości zawodowej, czy zrobić to samemu, czy zwrócić się po fachową pomoc. Zastanowić się można nad rozmową z profesjonalnym doradcą, dość często także na terenie urzędów pracy uzyskać można możliwość konsultacji zawodowych.