Szkolenia zamknięte i wyjazdy team building – Alina Wrocławska

Tu znajdziesz szkolenia dla firm i wyjazdy integracyjne – wyjazdowe

W jakiej sytuacji przychodzi pora na to, żeby się przekwalifikować.

W miejscu pracy większość dorosłych spędza dużą część swojego życia, w wielu przypadkach jest to nawet więcej niż dziesięć w ciągu doby. Z takich też powodów to, jak będziemy się w pracy czuli odbija się w dużym stopniu na innych rzeczach, wypoczynku czy relacjach z rodziną oraz przyjaciółmi. Zbyt duże napięcie i stres wpływają bardzo negatywnie także na stan zdrowia danej osoby.
W chwili gdy sytuacja staje się nie do zniesienia, to może najwyższa pora pomyśleć o jakiś zmianach, niekiedy trzeba wręcz podjąć takie ryzyko. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, czy kłopoty sprawia szef, u którego się pracuje, czy to co wykonuje się w pracy. W pierwszej sytuacji można powiedzieć o toksycznym pracodawcy, i to tak naprawdę u niego nie będą odpowiadały warunki zatrudnienia, wykonywane obowiązki czy wynagrodzenie.
Jeżeli natomiast dana osoba bez względu na panujące warunki, w jakich pracuje nie daje rady cieszyć z tego, czym się zajmuje, to wtedy ma się do czynienia z toksycznym zawodem. W takiej sytuacji przestaje się widzieć wszelkie pozytywy, zaczyna brakować motywacji do rozwijania się i planowania swojej kariery zawodowej.
W pierwszym przypadku przeważnie wystarczy zmiana pracodawcy, żeby sytuacja wróciła do normy. Drugi przypadek przeważnie się wiąże z przekwalifikowaniem, które wcale nie oznacza, że zaczyna się wszystko od nowa, a dotychczasowe umiejętności przestają być potrzebne. Niejednokrotnie właśnie wcześniej zdobyte umiejętności mogą się bardzo przydać podczas wykonywania nowego zawodu.
Obawę wielu osób może budzić czas, którego będzie się potrzebować do kompleksowej zmiany swojego zawodu. Tutaj dokładne reguły nie są określone, wiele zależało bowiem będzie od tego, jakie się ma plany na przyszłość. W specjalistycznych zawodach niezbędne może być nawet kilka lat do uzyskania biegłości, ale w niejednym przypadku wystarczy parę miesięcy.
Ważnym aspektem jest także to, kto może pomóc w czasie ustalania swojej zawodowej przyszłości, czy zająć się tym samemu, czy zwrócić się po fachową pomoc. Zastanowić się można nad rozmową z profesjonalnym doradcą, niejednokrotnie także w urzędach pracy można otrzymać możliwość konsultacji zawodowych.