Szkolenia zamknięte i wyjazdy team building – Alina Wrocławska

Tu znajdziesz szkolenia dla firm i wyjazdy integracyjne – wyjazdowe

O czym powinno się pamiętać przy szukaniu swojej pierwszej pracy.


O tym, w jaki sposób zacznie się rozwijać czyjaś zawodowa kariera w dużym stopiu będzie uzależnione od tego, do jakiego pracodawcy się trafi na samym początku. Z takich też powodów przez ostatecznym wyborem należy się dobrze zastanowić, czy aby tam na pewno będzie wymarzone miejsce. W praktyce nie zawsze będzie możliwość wybierania, ale czasami będzie lepiej dłużej poszukać niż narzekać później na niewłaściwą decyzję.

Na samym początku powinno trochę się zapoznać z firmą, do której się aplikuje, ocenić jej rynkową pozycję i to, co udało jej się do tej pory osiągnąć. Warto zorientować się również, jak sprawdza się jako pracodawca i jakie warunki pracy w niej panują. Tutaj wyśmienitym źródłem tego typu informacji przede wszystkim będą obecni i przeszli pracownicy, jacy będą mogli mnóstwo ciekawych rzeczy powiedzieć o miejscu, w którym pracują.

W praktyce głównym kryterium w czasie wyboru swojej pierwszej firmy są pieniądze, i chyba długo nic się w tej kwestii nie zmieni. Jest oczywistym, że zaczynając pierwszą pracę na początku pułap pensji nie będzie zbyt wysoki, lecz najlepiej się związać z firmą, jaka może dać jakieś możliwości.

Lecz w przeciągu ostatniego czasu zwiększająca się ilość kandydatów przy podejmowaniu ostatecznej decyzji bierze także pod uwagę pozapłacowe czynniki. I w wielu przypadkach to te dodatki właśnie są istotnym argumentem w zachęceniu odpowiednich kandydatów. Dlatego też w czasie rozmów należy dowiedzieć się, co proponuje dana firma, a w pierwszej kolejności zastanowić się dobrze, które będą ważne i istotne.

O ile zaczynając swoją zawodową karierę pierwsze lata to czas nauki, to później niejeden pracownik może się zatrzymać w miejscu z rozwojem zawodowym. Tak więc warto przy składaniu dokumentów aplikacyjnych dowiedzieć się, jakie i w tej kwestii będą możliwości, czy firma zapewnia jakieś szkolenia dobrane do potrzeb i preferencji konkretnej osoby.

Na koniec trzeba też wspomnieć trzeba także wspomnieć o klimacie i atmosferze które będą panować w miejscu pracy. W końcu można w niej spędzić blisko jedną trzecią swojego życia, więc byłoby bardzo dobrze, żeby ten czas nie był kolejnym przykrym, niewdzięcznym obowiązkiem. Tak więc i o to można się dowiedzieć, jeżeli szukać się będzie swojego pierwszego pracodawcy.