Szkolenia zamknięte i wyjazdy team building – Alina Wrocławska

Tu znajdziesz szkolenia dla firm i wyjazdy integracyjne – wyjazdowe

O jakich rzeczach powinno się pamiętać podczas szukania swojej pierwszej pracy.


O tym, jak będzie się rozwijać czyjaś zawodowa kariera w znacznej mierze zależeć będzie od tego, gdzie się zacznie po zakończeniu nauki. Z takich też powodów przez ostatecznym wyborem należy dobrze przemyśleć, czy tam jednak będzie wymarzone miejsce. W praktyce nie zawsze wybór będzie możliwy, lecz czasami lepiej będzie dłużej poszukać niż później marudzić na złą decyzję.

W pierwszej kolejności należy zapoznać się z firmą, która proponuje pracę, sprawdzić jej pozycję rynkową i to, co do tej pory udało się jej osiągnąć. Należy się również zorientować, jakim jest pracodawcą i jakie warunki pracy w niej panują. W tym przypadku rewelacyjnym źródłem takich informacji przede wszystkim będą obecni i przeszli pracownicy, jacy mogą wiele ciekawego powiedzieć o miejscu, w jakim są zatrudnieni.

Oczywiście podstawowym kryterium w czasie wyboru pierwszej firmy są pieniądze, i chyba długo nic się w tej kwestii nie zmieni. Jest oczywistym, że rozpoczynając pierwszą pracę na początku przedział pensji może być niski, lecz warto związać się z firmą, jaka będzie dawać jakieś możliwości.

Jednak w ostatnim czasie coraz więcej osób przy podejmowaniu ostatecznej decyzji bierze również pod uwagę aspekty pozapłacowe. I niejednokrotnie to właśnie takie dodatki stanowią ważny argument w zachęceniu najlepszych chętnych. Z takich też powodów podczas rozmów należy dowiedzieć się, co proponuje dana firma, a w pierwszej kolejności porządnie się zastanowić, które będą ważne i istotne.

O ile zaczynając swoją pierwsze kilka lat to czas nauki, to później niejeden pracownik może się zatrzymać w miejscu ze swoim rozwojem. Warto więc przy składaniu swojego CV dowiedzieć się, jakie i w tym obszarze będą możliwości, czy wybrana firma będzie zapewniał kursy i szkolenia dostosowane do oczekiwań i potrzeb konkretnej osoby.

Na zakończenie wspomnieć też warto o atmosferze oraz klimacie panujących w nowej firmie. W końcu spędzać się w niej będzie blisko jedną trzecią swojego życia, więc bardzo dobrze by było, żeby czas ten nie stał się niewdzięcznym i przykrym obowiązkiem. Tak więc i o ten aspekt powinno się dowiedzieć, jeżeli szukać się będzie swojego pierwszego pracodawcy.